Najczęściej zadawane pytania

 1. Kto prowadzi zajęcia nauki jazdy?
   Zajęcia prowadzi w pełni wykwalifikowany polski instruktor nauki jazdy zarejestrowany w Driver and Vehicle Standards Agency. Licencja ze zdjęciem instruktora widoczna jest na przedniej szybie samochodu nauki jazdy.
 2. Dlaczego pierwsze zajęcia zwykle trwają 2 godziny?
   Pierwsze zajęcia powinny trwać 2 godziny ponieważ potrzebny jest czas na wytłumaczenie jak działają poszczególne urządzenia w samochodzie oraz na rozpoczęcie jazdy samochodem.
 3. Ile godzin powinienem wykupić by nauczyć się jeździć samochodem?
   Ilość godzin potrzebnych do nauki jazdy uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji uczącego się. Z doświadczenia jednak mogę powiedzieć, że dla osoby, która nie miała wcześniej kontaktu z samochodem jest to od 25 do 40 godzin.
 4. Czy zdając egzamin na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów będę mógł jeździć „manualem”?
   Niestety nie. Jeśli decydujesz się uczyć i zdawać egzamin „automatem” będziesz mógł prowadzić tylko i wyłącznie samochody z automatyczną skrzynią biegów.
 5. Czy mogę rozpocząć jazdy przed zdaniem egzaminu teoretycznego?
   Tak, możesz rozpocząć jazdy. Musisz jednak pamiętać, że rozpoczynając jazdy powinieneś znać przynajmniej podstawowe znaki oraz przepisy ruchu drogowego.
 6. Czy mogę zdawać egzamin na prawo jazdy po polsku?
   Niestety nie. od 7 kwietnia 2014 egzamin teoretyczny jak i praktyczny odbywa się w języku angielskim. Natomiast Szkoła Pol-Drive Ltd. pomaga przygotować się do zdania egzaminów po angielsku.
 7. Czy zajęcia w Pol-Drive Ltd. prowadzone są również w weekendy?
   Tak, Polska Szkoła Jazdy w Szkocji Pol-Drive Ltd. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów prowadzi zajęcia 7 dni w tygodniu.
 8. Czy mam szanse zdać egzamin za pierwszym razem?
   Na dzień 1 czerwca 2011 zdawalność za pierwszym razem w ośrodku egzaminacyjnym w Bathgate dla szkoły Pol-Drive Ltd. wynosi aż 78% .
 9. Czy mogę rozpoczynać jazdy spod domu lub miejsca pracy?
   Tak, jazdy rozpoczynają się i kończą w dogodnym dla Ciebie miejscu.
 10. Czy jazdy prowadzone są po trasach egzaminacyjnych?
   Podczas zajęć będziesz poruszał się po potencjalnych trasach egzaminacyjnych, tak abyś mógł poznać występujące tam trudności oraz zagrożenia.